Gebze şehir içi nakliyat ücretleri genel olarak ev eşyalarınızın adedine, taşınacağınız evin uzaklık ve yakınlığa, eşyanın ineceği yada çıkacağı kat oranına bağlı olarak belirlenir. Bunların dışında da fiyatı etkileyen belirli durumlar olabilir. Mutfak eşyalarınızı nakliyecinin paketlemesini isterseniz ki buna nakliyeci dilinde toplamalı nakliye denir. Nakliye firmaları 200 TL gibi ekstra bir ücret karşılığında bu hizmeti size sunacaklardır. Dış asansör kullanılmasını talep ederseniz 300 TL ile 400 TL arasında ekstra bir fiyat daha alabilirsiniz. Yani sekiz yüz TL başlangıç fiyatı toplamalı nakliye için iki yüz TL, asansör sistemi için üç yüz TL ile toplam fiyat bin üç yüz TL çıkabilir. Almak istediğiniz hizmet ve eşyalarınızın miktarı, kat oranı ve de taşınacağınız evin uzaklığı fiyatı etkileyen önemli faktörlerdir.

Gebze Şehir İçi Nakliyat Esnasında Tabak ve Bardakların Ambalajlanması

Bu eşyaların dikkatli paketlenmesi gerekir, yanlış paketleme ile en sevdiğiniz porselen takımınız bozulabilir. Paketlerken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar şunlardır;.

1- Orta boy çift oluklu kolileri kullanın
2- Tabakları kağıtlara sarın ve koliye dik olarak yerleştirin.
3- Bardakların içlerine değil daha çok dışlarına kağıt sarınız..
4- Koliye bu eşyaları koymadan önce kolinin altına sıkıştırdığınız kağıtları tampon olarak yerleştirin. Arkasından önce büyük tabak ve porselenleri yerleştirin. İlk sıra doldurduktan sonrasında her kat ve boşluklara kağıt sıkıştırın. Kolinin üst taraflarına doğru daha küçük olan eşyaları örnek olarak bardakları yerleştirin.
5- Koli dolduğunda üst tarafına da kağıt buruşturarak tampon olarak kullanın. Böylece hem altında hem de üstünde tampon bölgeler orta kısımda ise eşyalarınız olacaktır.
6- Koliyi doldurduktan sonrasında etiketlemeye özen gösterin. Her tarafına uyarıcı notlar alın ve içindekiler hakkında detay verecek şekilde notlar alın.
7- Kolilerin çok ağır olmamasına dikkat edin. Ağır koliler başka eşya yada kolilerde hasarların oluşmasına neden olabilir.