Nakliyat sözleşmesinin önemi

Gebze Nakliyat Hizmetinde Sözleşmenin Önemi

Taşımacılık işlemi pek çok kişi tarafından oldukça zorlu ve sıkıcı bir işlemdir. Taşınacak eşyaların paketlenmesi ve teker teker toparlanması çok vakit alabilir ve mantıklı yöntemler ile yapıldığında hasarların oluşması kaçınılmazdır.

Ev taşıma işleminizi yapmak için bir nakliye firması ile anlaştığınızda, bu firmalar sizin yerinize profesyonel bir şekilde eşyalarınızı toparlar ve yeni alanına ulaştırır montajını yapar. Ancak böyle bir nakliye hizmet almaya karar verirseniz en önemli adımların başında nakliye hizmeti sözleşmesi gelir. Gebze Nakliyat hizmetinde sözleşme önemi, karşılıklı memnuniyet açısından oldukça büyük önem taşır.

Nakliye firmaları taşınma öncesi eve gelerek eşyaların ekspertizini yapar ve kullanılması gereken aletlerin ve ambalajların listesini, çalışacak eleman sayısını belirler. Bu yöntem nakliye günü herhangi bir aksiliğin oluşma riskini azaltır. Özellikle fiyatlandırma aşamasında nakliye şirketinin ekspertizinin rolü büyüktür. Eşyaların bütünü görülerek fiyat belirlenmesi herhangi bir aksiliği ve sorun oluşma olasılığını ortadan kaldırır. Sonraki adım ise müşteri ile nakliye hizmet şirketi arasında taşımacılık sözleşmenin yapılmasıdır.

Eğer ekspertiz olanağınız yoksa bir eşya listesi ve taşınacak eşyaların fotoğrafını çekilerek gönderilmesi olası birçok aksiliği önler. Çünkü siz eşya listesi ve fotoğraf göndererek zamanı belgelendirmiş olursunuz. Olası bir durumda bu fotoğraflar ve eşya listesi büyük yardımcınız olacaktır.

Nakliyat sözleşmeleri genel bir eskiz halindedir ve nakliye şirketlerinin araçlarında bulunur. Ancak nakliye sözleşmeleri her müşteri için özel olarak sunulmalıdır. Her nakliye birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Olumsuz durumlarla karşılaşılmaması açısından sözleşmenin içeriği önem taşır.

Eşyaların herhangi bir zarar durumunda yapılacakları belirten bir ibaretin yer alması ya da evin tarafına nakliye kamyonun girişinin yapılabilirliğinin sözleşmede belirtilmesi her iki tarafında sorundan kurtarabilecek sözleşme maddeleri arasındadır. Nakliye şirketi ile yapılan sözleşme maddelerinin detaylı bir şekilde incelenmesi oluşabilecek herhangi bir riskini ortadan kaldırır. Karşılıklı onaylar alındıktan sonra taşımacılık hizmetine başlanması her iki tarafında kendine sonuçlar yaratır.

Bir nakliye işleminde sözleşmede olması gereken maddelerin konusu aşağıdaki gibi olmalıdır:

 1. Taşınma işleminin olduğu ev ya da iş yerinin kaçıncı katta olduğunu da belirten konum ve açık adres bilgileri,
 2. Taşınılan ev ya da iş yerinin kaçıncı katta olduğunu da belirten konum ve açık adres bilgileri,
 3. Asansör kullanımı hakkında bilgi,
 4. Paketlenecek eşyaların belirlenmesi ve paketlemede kullanılacak malzemenin belirlenmesi,
 5. Taşınma işlemininde cayma sonucunda taraflara düşen sorumluluklar,
 6. Nakliye aracının bina girişine uzaklığı, aracın bina olduğu yere girip giremeyeceği
 7. Nakliye Hizmetinin fiyatı,
 8. Nakliye aracının plakası,
 9. Çalışan personel sayısı,
 10. Nakliye işleminin gerçekleşeceği tarih ve saati,
 11. Nakliye işlemindeki eşyaların sigortasının yapılıp yapılmayacağı,
 12. Karşılıklı tarafların adı, imzası ve telefon numaraları.