Yeni evinize geçmeye başlamadan önce güzel bir taşınma planı hazırlamanız, eşyalarınızın hasar oluşmaması ve sıkıntısız bir yeni hayata başlamak için büyük önem arz eder.

Yeni taşınacağınız evi seçtiniz, evde gerekli temizliği ve restorasyonlarını yaptırdınız. Sona bir tek güzel bir taşınma planı hazırlayarak bu işi sıkıntısız yerine getirmek kaldı. Size işleri sıkıntısızca halletmenizi sağlayacak işe yarar bir taşınma planı tavsiyesi hazırladık. Siz de yazımızdan fikir alabilir ve kendi taşınma planınızı kolayca hazırlayabilirsiniz.

– Taşınmanın Ön Hazırlıklarını Gerçekleştirin

Nakliye şirketinizi belirlemek için piyasa araştırması yaparak kaliteli ve güvenilir bir gebze evden eve nakliyat firması ile anlaşın ve nakliyat sözleşmenizi imzalayın. Yeni evinize götürmeyeceğiniz eşyaları belirleyin. İmkanınız varsa ikinci el eşya satan firmaları araştırarak satışlarını gerçekleştirin. Taşınacak eşyalarınız sınıflandırın. Beraberinizde götürmeyeceğiniz eşyaların yerine satın alacaklarınız sipariş edin ve yeni evi yerleştirmeye başlamadan önce evde olmalarını sağlayın.

– Taşınma Süreciniz İle İlgili Detayları Tamamlayın

Taşınacağınız evin elektrik, gaz, telefon, su ve internet aboneliklerini tamamlayın, ilgili kurumlara adres değişikliğinizi bildirin. Taşınacağınız evde bakım yapın, herhangi bir eksiği olup olmadığını son kez bakın. Eğer ilk gecenizi yeni evinizde geçirmeyi istemiyorsanız bir arkadaşınızın ya da yakınınızın evini geçin. Böyle bir imkanınız yoksa yakınınızda kalabileceğiniz oteli belirleyin. İlk gece için kullanacağınız eşyalar için bir çanta hazırlayın. Kolay sorunların hızınızı kesmemesi için alet kutunuzu yanınızda bulundurun.

– Eski Evdeki Hazırlıkları Bitirin

Ambalajlamayı kendiniz yapacak iseniz yeterince koli, koli bandı ve gerek duyacağınız diğer aletleri önceden hazır tutun. Ev eşyalarınızı paketlemeye başlayın. Bunu yaparken üzerlerine etiket yapıştırarak yerleştirilecekleri bölümlere göre ayırt ederek yapın. Kırılacak eşyaları özel olarak işaretleyin. Buzdolabının elektriğini kapatarak içini boşaltın ve temizleyin. Geri bıraktığınız kalıntılar için evi hızlı bir bakımdan geçirerek eski evle olan tüm bağınızı kopartın.

– Büyük Günü Başarı ile Atlatın

Taşınma günü sabah erkenden kalkın ve güzel bir kahvaltı yapın. Günün kalanı abur cubur yiyeceklerle geçeceğinden alacağınız tüm enerjiye gerek olacaktır. Nakliye firmasını arayarak tam planlanan zamanda işe başlamasını temin edin. Yaşanacak her aksama sizi gecenin geç saatlerine kadar uyanık ve halsiz kalmaya zorlayacaktır. Nakliye firması işini bitirdiğinde öncelikle buzdolabının fişini takarak yiyecek dolu kutuları boşaltın ve dolap içini yerleştirin. İşaretlediğiniz öncelikli kutulardan başlayarak kolileri boşaltmaya başlayın. Evinizi yavaş yavaş yerleştirmeye başlayın ve güle güle oturun.