Gebze Evden Eve Nakliyatta Dikkat Edilmesi Hususlar;
Evden eve nakliyatta taşınırken dikkat etmeniz gereken 6 aşama vardır. Bu adımlar şöyledir: Taşınmanın Planlanması, Eşya Listesi Oluşturmak, Kurumsal Şirket Tercih etmek, Sözleşme İmzalama, Nakliye Sigortası Yaptırmak ve Eşyaların Ambalajlanmasıdır.Bu adımlar dikkatli ve bilinçli olarak yapılması taşınma maliyetlerini ve taşınma esnasındaki sorunları azaltacaktır.
Taşınma Planı: Taşınmaya hazırlanmanın ilk aşaması planlamayla başlamaktadır. . Taşınmaya en az 3 hafta önceden hazırlık yapılmalı ve nakliye hizmeti bitene kadar tüm adımlar seçilmelidir.. Yeni ev ne zaman tutulacak, Nakliye firması hangi tarihte kararlaştırılacak gibi önemli adımların ne zaman yapılacağı belirlenmelidir . Taşınma planı sizi olabilecek gecikmeler ve ertelemeler sonucunda aksilik ve fazla maliyetlerden bertaraf edecektir .

Eşya Listesi Hazırlama: Taşınmadan önce hangi eşyalarınızı yeni evinize götüreceğinizi belirleyin. . Kolilere yerleştirilecek eşyalar dışında diğer tüm eşyalarınız için eşya listeleri yapınız. . Hazırlayacağınız kolileri numaralandırma yapın ve eşya listesine ekleyin. Taşınma sona erdikten sonra eşyalarınızı kolayca gözden geçirip eksik olup olmadığını tespit edebilirsiniz.. Hazırladığınız eşya listesini anlaştığınız firma ile yaptığınız sözleşmeye ekleyerek olası eksik eşyalarınızı evden eve nakliyat firmasından talep ve ispatlamanız kolaylaşacaktır.
Gebze Evden Eve Nakliyat Firması Tercik Etmek: Evden eve nakliyatın en önemli adımı ise nakliye firmasına karar verme aşamasıdır. Firmaları kararlaştırırken tek tercihiniz evden eve nakliyat ücreti olmasın. Tercih edeceğiniz nakliye firmasına karar verirken arama motorlarında ilk sıralarda bulunan bir sürü evden eve nakliye firmasının sadece komisyonculuk yaptıklarını ve sizinle anlaşmaya vardıktan sonra en iyi fiyatı veren firmayı taşınma günü kapınıza göndereceğini unutmamalısınız. Gebze evden eve nakliyat firması seçerken şu hususlara dikkat ediniz .
1. Firmanın internet sitesinde araç resimlerinin olmasına önem veriniz ve araç üzerindeki yazıların gerçek olduğundan tam olarak emin olun.
2. Firma iletişim sayfasında firma ile ilgili yeterli bilgi olmasına özen gösterin. Sabit telefon numarası, iş yeri adresi,, firma yetkilisinin ad soyadı gibi
3. Firmanın sizin bulunduğunuz semtin firması olmasına özen gösterin.
4. Firmanın yetki belgelerine göz atın ve yetki belgesinde yazılı ünvanı Türkiye Sicil Gazetesinde araştırın.
Evden Eve Nakliyat Firma Sözleşmesi: Kararlaştırdığınız evden eve nakliye firması ile mutlaka nakliyat sözleşme yapın ve sözleşmede beğenmediğiniz maddeleri değiştirme talebinde bulunun. Tüm eşyalarınızı emanet ettiğinizi unutmayın ve sözleşmeyi es geçemeyin.
Evden Eve Nakliyat Sigortası: Evden eve nakliyat firmalarının sigortalı nakliyat dedikleri sigorta Tam Ziya sigortasıdır. Bu sigortanın kapsadığı alan sadece olası kaza durumunda tüm malınızın araç ile beraber ziyanını kapsamaktadır. . Kırık ve çizikler sigorta kapsamında değildir.
Eşyaların Ambalajlanması: Eşyaların ambalajlanması da göz önünde bulundurmanız gereken en önemli husustur. Ambalajlanmasını sizin yaptığınız eşyaların paketleme hatası sonucunda zarar görmesi durumunda firma sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu sebeple ufak tefek eşyalarınızı kendiniz paketleyebilir ancak beyaz eşya ve mobilyaların paketlemesini firmanın yapmasını talep edin.
Ambalajlamanın en önemli aşamalarında biri de paketlenen eşyaların ve kolilerin adlandırılmasıdır. Uyarı yazıları nakliye taşımasını gerçekleştiren arkadaşları o eşya ya nasıl davranmaları gerektiği ile ilgili çok önemli bilgiler verir. Eşyanın taşınma ve kamyonda istiflenmesinde uyarı yazıları çok önemli bir rol oynar. Bu hususu göz ardı etmeyin.